Choď na obsah Choď na menu
 


Celoštátna výstava Nitra 2007- 2008

18. 5. 2008

 

Výstava 2008 pavilón M4 - 2600 holubov, pavilón N - 2300 králikov.pavilón K -1400 hydiny, kusov , pavilón M5 - exoti - Ornita , pavilón G - MCH.

 

Majster Slovenskej republiky 2008, v expozícií hydina (kolekcia 4 zvierat s najvyšším počtom bodov).Obrázok

Suchunská hus -   MSR - M.Fridrich

Pižmová kačica  -  MSR - P.Kočík

Orlovka             -   MSR- E.Mikuš

Plymutka     -   MSR- V.Janoška , J.Čelko

Amrokska       -   MSR - J. Adamec

Hempšírka       -    MSR - Husárik Peter

Oravka            -     MSR - Mičko Milan

Vlaška                                    -      MSR - Stanko Peter

Bantamka                                  - MSR - Studený Vladimír

Zdrobnená Orpingtonka     -    MSR- Mikuš Ernest

Zdrobnená Wyandotka       -    MSR- Raninec František

Zdrobnená Wyandotka biela - MSR - Bača Ondrej

Orpingtonka žltá               -          MSR - Mikuš Ernest

 

Šampión Slovenskej Republiky - hydina.Obrázok

Amrokska krahulcová   -   Adamec Jozef

Zdrobnená Wyandotka pásikavá- Antony Ivan

Zdrobnená Brahmanka žltá kolumbia čierna - Bačová Mária

Vlaška jarabičia         -  Bandík Stanislav

Zdrobnená Velsumka hrdzavojarabičia - Blažek Vojťech

Plymutka biela                                    - Čelko Jaroslav

Suchovská Hus                                    - Fridrich Milan

Zdrobnená Oravka žltohnedá              - Henžel Štefan

Kajuga                                                 - Hromek Václav

Hempšírka zlatohnedá                         - Husárik Peter

Vlaška striebornosfarbená                   - Janega Štefan

Plymutka pásikavá                              - Janoška Viliam

Mileflérka zlatoporcelánová               - Letušek Ladislav

Hempšírka zlatohnedá                        - Littera Štefan

Slovenská Hus                                     - Luhový Ján

Bantamka čierna                                 - Matejčík Ľubomír

Slovenská Hus                                     - Matyáš Jaroslav

Oravka žltohnedá                                - Mičko Milan

Oravka biela                                        - Mičko Milan

Sebritka strieborná                              - Nagy František

Oravka žltohnedá                                - Ondrík Martin

Zdrobnená Wyandotka strieborne sfar. vlnit - Raninec František

Zdrobnená Wyandotka biela                - Spuchlák Pavol

Bantamka čierna                                  - Studený Vladimír

Wyandotka strieborná čierno lemovaná - Škubla Anton

Rodajlendka červená                           - Šmátrala Ján

Ruánska Kačica divokosfarbená          - Urban Ján

Suchovská Hus                                     - Varga Branislav

 

 Čestné ceny - hydina.Obrázok

 AMROKSKA krahulcová    Adamec Jozef

HEMPŠÍRKA zlatohnedá  Antony Ivan

HODVÁBNIČKA čierna   Aszódi Jozef

HOLANĎANKA čierna bielochocholatá  Bača Ondrej ml.

BANTANKA čierna                       Baláž Erik

SUCHOVSKÁ HUS                     Baláž Jaroslav

RUÁNSKA KAČICA divokosfarbená                              Bandík Stanislav

SASKÁ KAČICA                                                                 Bandík Stanislav

ZDROBNENÁ WYANDOTKA biela                                 Bergendi Viktor

PLYMUTKA čierna                                                            Capek Jaroslav

KOČINKA biela                                                                  Dudáš Róbert

ZDROBNENÁ KOČINKA čierna                                      Erdélyi Dorottya

ZDROBNENÁ VLAŠKA zlato sfarbená                           Goňo Vlastislav

MILEFLÉRKA modroporcelánová                                    Henžel Štefan

ZDROBNENÁ ORAVKA žltohnedá                                   Ing.Hoor Bohumir

ZDROBNENÁ KAČICA divokosfarbená                          Hromek Václav

HEMPŠÍRKA zlatohnedá                                                   Husárik Peter

BOJOVNÍČKA ŠAMO                                             Chovanyeczová Darina

AUSTRALORPKA čierna                                     Chovanyeczová Darina

HODVÁBNIČKA BRADATÁ biela                                        Janega Štefan

ZDROBNENÁ BRAHMANKA modrojarabičia vlnitá        Jorda Michal

ORAVKA biela                                                                        Karabáš Jozef

PIŽMOVÁ KAČICA biela s modrou kresbou                     Kočík Pavol

ZDROBNENÁ VELSUMKA hrdzavojarabičia                   Korec Peter

ZDROBNENÁ PADUÁNKA žltoplavá bielo lemovaná    Korec Peter

BOJOVNÍČKA ŠAMO biela                                                  Kovařik Pavel

KO ŠAMO žltá s čiernym chvostom                                   Krajčír Peter

HEMPŚÍRKA zlatohnedá                                                     Litera Peter

POMORANSKÁ HUS sivostrakatá                                   Ing. Luhový Ján

CELLSKÁ HUS                                                                    Ing. Luhový Ján

SASKÁ KAČICA                                                                   Ing. Luhový Ján

INDICKÝ BEŽEC pstruhový                                               Ing. Luhový Ján

BANTAMKA krahulcová                                                 Lukasiewicz Monika

RODAJLENDKA červená                                                Mruška Viktor

PLYMUTKA biela                                                               Maruška Vladimír  

BANTAMKA čierna                                                     ml. Matejčík Ľubomír

SLOVENSKÁ HUS                                                            Ing. Mytyáš Jaroslav

SUCHOVSKÁ HUS                                                           Mics Vojtech

ORAVKA žltohnedá                                                           Mičko Milan

SASEXKA biela kolumbia čierna                                Ing. Moško Miroslav

VELSUMKAhrdzavojarabičia                                          Mrázik Miroslav

BRAHMANKA biela kolumbia čierna                           Ing. Nagy František

ORPINGTONKA žltá                                                        Ing. Nagy František

SEBRITKA zlatá                                                               Ing. Nagy František

ZDROBNENÁ WYANDOTKA oranžovosf. vlnitá          Nagy Jaroslav

PLYMUTKA žltá                                                                 Nagy Marek

ZDROBNENÁ RODAJLENDKA červená                      Nietsch Karel

RODAJLENDKA červená                                                Novák Jaroslav

ZDROBNELÁ HEMPŠÍRKA zlatohnedá                        Novák Vladimír

AMROKSKA                                                                       Ochodnícky Ján

SLOVENSKÁ HUS                                                            Ondruška Marek

HRBOĽOVÁ HUS sivá                                                     Osuský Ladislav

VLAŠKA jarabičia                                                               Pacalaj Jozef

WYANDOTKA biela                                                           Paholek Martin

ZDROBNENÁ VELSUMKA  hrdzavojarabičia               Pavličko Patrik


BARNEVELDKA dvojlemovaná                                      Petráško Milan

PERLIČKA modrá s perlením                                        Pyšný Jozef

MYNORKA čierna                                                              Pyšný Jozef

JAPONKA-CHABO žltá s čiernym chvostom                Reménység Ernest

BANTAMKA čierna bielo strakatá                                   Reménység Ernest

BANTAMKA čierna                                                             Rohrer Patrik

WYANDOTKA strieborno čierno lemovaná                     Sahulčík Milan

ORAVKA žltohnedá                                                              Sahulčík Milan

ORAVKA žltohnedá                                                             Sahulčík Tomáš

ZDROBNENÁ WYANDOTKA strieborne sf. vlnitá             Spuchlák Pavol

ZDROBNENÁ WYANDOTKA oranžovosf. vlnitá               Tegi Ľuboš

ZDROBNENÁ ORLOVKA červenotrojfarebná                   Witold Szymczyk

BOJOVNÍČKA MODRAVSKÁ modrá trojfarebná          Zámečník Miroslav

HOLADĎANKA krahulcová bielo chocholatá                       Zimmoch Jerzy

HAMBURČANKA strieborná čierno botková                        Zimmoch Jerzy       

 

 

MSR holuby (kolekcia 4 zvierat s najvyšším počtom bodov)Obrázok

Riman                      - MSR P.Baláž

Piešťanský obor- MSR D.Dóczy

Mondén               - MSR M.Dobiš

Texan                 - MSR  V.Štvrtecký

Moravský pštros - MSR J.Halo, S.Adámek

Rys                         - MSR  I.Stodola

King                      - MSR G,Skoromaslej, J.Pál

Pomoranský hrvoliak                      - MSR J.Dinka

Anglický hrvoliak                              - MSR B.Bocko, J.Jurko

Anglický hrvoliak malý                     - MSR  P.Kováčik

Hanácky hrvoliak                               - MSR S.Čierťaský

Sliezsky hrvoliak                                 - MSR Ing.J.Demeter

Slovenský hrvoliak           - MSR J.Cintula, Ing.I.Krivosudský, Š.Krošlák

Parochniak                                            - MSR M.Toth

Talianska sovka                                   - MSR J.Lang

Budapeštianský krátk.letúň             - MSR MUDr.M.Vedrody

Debrecinsky kotrmeliak                   - MSR P.Samuelis, I.Rohringer

Komárnanský kotrmeliak                   - MSR S.Fabo, Z.Raška

Východoslovenský kotrmeliak          - MSR J.Karabáš

Rakovnícky kotrmeliak                         - MSR Š.Stanislav

Poľsky bradavičnatý letúň                   - MSR A.Zdeb

Košický vysokoletúň                              - MSR D.Dobák

Slovenský vysokoletúň                          - MSR P.Dobrucký

Čierny bielochvostý letúň                      - MSR A.Sebastyen

Sliezsky hrvoliak sivý                             - MSR S.Čierťaský

Košický kotrmeliak                                 - MSR P.Samuelis

Prachensky kánik                                    - MSR I.Antony

Karier                                                          - MSR A.Rapant

Český stavák                                            - MSR J.Chrastina, M.Miča

  

Šampión Slovenskej Republiky - holuby.

 PRAŽSKÝ KRÁTKOZOBÝ LETÚN modrý sedlatý  Bánoczký ZoltánObrázok

RYS modrý šupinatý         Beňačka Róbert

RIMAN biely                      Bocko Alfonz

RUMUNSKÝ HOLOKRKÝ LETÚN červený   Comea Mihal-Marcel

HANÁCKY HRVOLIAK čierny   Čierťaský Stanislav

SLIEZSKÝ HRVOLIAK SIVÝ modrý        Demeter Jozef

POMORANSKÝ HRVOLIAKmodrý jarabý s ang.kresb. Dinka Jozef

MONDÉN červenoplavý                                               Dobiš Miroslav

PIEŠŤANSKÝ OBOR čierny frkaný                          Doczy Drahomír

NORVIČSKÝ HRVOLIAK červenoplavý                   Doža Juraj

BRČKÁŇ červený                                                       Drábik Štefan

NEMECKÝ VÝSTAVNÝ biely                                     Dubný Štefan

PÁVIK biely                                                                 Filipovič Ľuboslav

PRÁCHENSKY KÁNIK čierny                                    Firic Jozef

ANGLICKÝ HRVOLIAK žltý                                        Gondol Štefan

MORAVSKÝ PŠTROS žltý                                            Halo Jozef

SEDLATÝ PAPUČATÝ HRVOLIAK modrý                Hromčík Vojtech

VÝCHODOSLOVENSKÝ KOTRMELIAK žltý              Karabáš Jozef

POMORANSKÝ HRVOLIAK biely                                Kasan David

ANGLICKÝ HRVOLIAK MALÝ červený                        Kováčik Pavol

SLOVENSKÝ VYSOKOLETÚN modrý pásavý          Krešák Martin

SLOVENSKÝ HRVOLIAK žltý                                        Krivosudský Ivan

KOŠICKÝ VYSOKOLETÚN červený                              Kubík Peter

INDIÁN žltý                                                                         Kukučka Michal

ORIENTÁLNA SOVKA BLONDINETA čierna              Kunštár Vladimír

MORAVSKÝ MORIAK mramorovaný                              Lang Ján

TALIANSKA SOVKA ľadová                                               Lang Ján

KOŠICKÝ KOTRMELIAK biely                                         Matyáš Jaroslav

NEMECKÝ BUBLÁK biely                                                 Miča Milan

HESSENSKÝ HRVOLIAK biely                                       Močár Dušan

KALININGRADSKÝ LETÚN farebnohlavý žltý            Nosál Miroslav

SASKÝ HRVOLIAK izabelový                                          Paál Ľuboslav

ČESKÝ STAVÁK žltý sedlatý                                           Pavelka Rudolf

DAMASCÉN                                                                      Pósa Gabriel

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK čierny sedlatý           Raška Zoltán

DEBRECÍNSKY KOTRMELIAK červený                      Rohringer István

KOBURSKÝ ŠKOVRÁNEK bezpruhý                           Röner Jozef

DEBRECÍNSKY KOTRMELIAK modroplavý               Samuelis Peter

KAPUCÍN žltý                                                                    Sedlák Rudolf

KING biely                                                                         Skoromaslej Gabriel

SLIEZSKY FAREBNOHLÁVOK čierny                         Smrtič Miroslav

RAKOVNÍCKY KOTRMELIAK biely                               Stanislav ŠTEFAN

KARiÉR modrý                                                                Šafránková Božena

KING dominat červený                                                   Šuricza Peter

PAROCHNIAK biely                                                        Tóth Michal

BUDAPEŠT.KRÁTKOZOBÝ LETÚN biely                   Vedrödy Marián

BRNENSKÝ HRVOLIAK červený bielopásy                Zaňát Miroslav

PoLSKÁ STRAKA červená                                                Zdep Adam

  

Čestné ceny -  holubyObrázok

MORAVSKÝY PŠTROS modrý bielopruhý   Adámek Stanislav

PRACHENSKYKANÍK modrý čiernopásový  Antony Ivan

PÁVIK biely                                 BacharJozef

SLOVENSKÝ HRVOLIAkčierny  Balász Ján

MODENKA SCHIETTI bronzovokrídla   Baláž Erik

NEMECKÝ VÝSTAVNÝ modrý čiernopásový                       Banáš Gabriel

HÝĽ zlatý modrokrídlý                                                              Barzó Ondrej

SLOVENSKÝHRVOLIAK modrý čiernopásový                  Bielik Rastislav

ANGLICKÝ HRVOLIAK biely                                                   Bocko Boris

ANGLICKÝ HRVOLIAK čierny                                                Bocko Boris

JÁGERSKÝ LETÚŇ modrý                                                     Bodó Imrich

KING čierny                                                                               Bolla Ján

SLOVENSKÝ HRVOLIAK žltý                                                  Brysuda Anton

MONDÉN modrý                                                                       Cedula Peter

MODÉN červený jarabý                                                            Cedula Peter

BRNENSKÝ HRVOLIAK čierny                                               Cintula Juraj

HANÁCKY HRVOLIAK modrý jarabý                                Čierťaský Roman

ANGLICKÝ HRVOLIAK MALÝ biely                                Čierťaský Samuel

POMORANSKÝ HRVOLIAK modrý                                         Dinka Jozef

STARVICKÝ STAVÁK žlto plavý                                          Dobák Dušan

KOŠICKÝ VYSOKOLETÚŇ modrý jarabý                             Dobák Dušan

TEXAN rodovosfarbený                                                     Dobiáš Miroslav

BUDAPEŠTIANSKÝ LETÚN PAPUČ biely bocianik           Dobrucky Peter

KOŠICKÝ VYSOKOLETÚN čierny                                          Dudžák Peter

ŠTRASSER modrý                                                                   Durža Ivan

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK červený                              Fabo Štefan

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK žltý                                      Fabo Štefan

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK  čierny sedlatý                  Fabo Štefan

MORAVSKÝ PŠTROS čierny                                         Ing. Fábry Miroslav

KING biely                                                                                  Farkaš Pavel

SLOVENSKÝ HRVOLIAK čierny                                             Filín Vincent

PÁVIK biely                                                                     Filipovič Ľuboslav

PÁVIK modrý jarabý                                                       Filipovič Ľuboslav

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK biely                                    Firic Jozef

TEMEŠVÁRSKY LETÚŇ čierny                                              Folodi Dorin

MORAVSKÝ PŠTROS červený                                        Glonek Vladimír

PRAŽSKÝ KRÁTKOZOBÝ LETÚN červený                     Gregáč Roderik

PÁVIK biely                                                                         Guniš Ladislav

MORAVSKÝ PŠTROS žltý                                                 Gunits Ladislav

RYS modrý šupinatý                                                          Guštafík Jaroslav

NORIMBERSKÝ ŠKOVRÁNOKjarabý                                   Hakszer Jozef

SLOVENSKÝ HRVOLIAK modrý bielopásový                      Chren Peter

LAHORE modrý                                                           Mgr. Imrichová Helena

KING biely                                                                                Jakubička Jozef

PAROCHNIAK červený                                                       Jankovič Vladimír

ANGLICKÝ HRVOLIAK čierny                                              Jurko Jozef

VˇYCHDOSLOVENSKÝ KOTRMELIAK čierny                   Karabáš Jozef

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK modrý sedlatý                 Kiss Imrich

KING diamant červený                                                        Klampárik Jozef

MORAVSKÝ PŠTROS žltý                                                     Kocián Karol

NEMECKˇY BUBLÁK biely                                                   Koczman Jozef

NEMECKÝ BUBLÝk červený                                          ml. Koczman Jozef

ANGLICKÝ HRVOLIAK modrý                                       Ing. Kolenčík Peter

ČESKÝ BUBLÁK čierny tiger                                     Ing. Kubíček František

KING biely                                                                                Kubiš Klement

INDIÁN červený                                                                      Kukučka Michal

PIEŠŤANSKÝ OBOR                                                       Liptovský Alexander

TEXAN rodovosfarbený                                                         Malík Marcel

MORAVSKÝ PŠTROS modrý bezpruhý                              Marek jozef

ROSTOVSKÝ POSTAVOVÝ LETÚN biely                    Bc. Margetín Andrej

SLOVENSKÝ HRVOLIAK modrý bielopásavý                   Matúš Michal

ČESKÝ STAVÁk biely červený plamienok                          Miča Milan

BRČKÁŇ modrý                                                                     Miča Richard

RYS modrý šupinatý                                                             Moško Juraj

SASKÝ ŠTÍTNIK PAPUČATÝ čier.bielop. dvojradový    MVDr. Paál Ľuboslav

KING modrý                                                                           Pál Ján

KING AOC                                                                              Pál Ján

SLOVENSkÝ HRVOLIAK červený                                      Paldan Martin

SEDLATÝ PAPUČATÝ HRVOLIAk čierny                          Petráško Milan

SLOVENSKÝ HRVOLIAK červený                                   st.Podberský Ivo

KOŠICKÝ KOTRMELIAK čiernysedlatý                            Ponický Peter

KARIÉR hnedý                                                                     Rapant Anton

ČESKÝ STAVÁk modrojarabý sedlatý                             Raška Zoltán

SLOVENSKÝ VYSOKOLETÚN modrý pásový               Révay Elemír

RYS modrý šupinatý                                                          Rőmer Jozef

AFRICKÁ SOVKA biela                                                      Rovná Vlasta

HANÁCKY HRVOLIAKžltý                                                  Rýša MIroslav

SASKÝ HRVOLIAK strieborný                                          Rýša Miroslav

MoRAVSKÝ PŠTROS modrý bezpruhý                           Sedlák Anton

PIEŠŤANSKÝ OBOR čierny tiger                                   Ing. Schmid Ján

KOLOŠVÁRSKY KOTRMELIAK rôzne                            Schwartz Juraj

KING modrý                                                                   Skoromaslej Gabriel

RYS modrý bielopásavý                                                   Stodola Ivan

TEXAN rodovosfarbený                                                     Szárková Csilla

SLOVENSKÝ HRVOLIAK čierny                                       Šenkár Štefan

ČESKÝ STAVÁK čierny sedlatý                                         Ševečka Milan

TALIANSKA SOVKA ľadová                                              Špaňúrová Sofia

SLOVENSKÝ HRVOLIAK žltý                                            Šusta Rudolf

PIAŠŤANSKY OBOR čierny fŕkaný                               Ing. Šušlík Štefan

ANGLICKÝ HRVOLIAK MALý biely                                 Šveda Jozef

KOMÁRŇANSKÝ KOTRMELIAK červený                       Tóth Ľudovít

PAROCHNIAK  žltý                                                            Tóth Michal

BUDAPEŠT.VYSOKOLETÚŇ biely                                Tužinský Jozef

MORAVSKÝ HRVOLIAKSEDLATÝ modrý                      Valach Ivan

MONDÉN červenoplavý                                                     Vas Gabriel

ORIANTÁLNA SOVKA SATINETA čierna                    Višňovský Ladislav

ČESY STAVÁK modrý sedlatý                                        Zajac Viliam

BRNENSKÝ HRVOLIAK čierny sedlatý                     Bc. Zaňat Moroslav

POĽSKÝ BRADAVIČNATÝ LETÚŇ                                Zdep Adam                     

 použitý katalóg - CV zvierat Nitra 2008.

králiky 2008 "tu"

Obrázok CV Nitra 2008 foto "tu"  

 

 

 EV králiky "tu"  

 EV holuby "tu"

Obrázok Príprava EV - Nitra 2009 foto"tu"

 

 

   Výstavný areál Agrokomplex - výstava 2007 prebieha v pavilónoch M1-Expozícia exotov.M2-Exp.hydiny-1286 ks.M3-Exp.  králikov 2115 ks.M4-Exp.holubov 2548 ks.

Obrázok

                                                                         

 

 

    Postrehy s prípravy  výstavy 2007, odbor holuby

       V sobotu týždeň pred výstavou sme prišli do výstavnej haly kde už boli pripravené palety s klietkami. Nakoľko hala bola použitá na prezentačné účely a nebola celkom vyprázdnená čas nás tlačil a tak sme vypratali , pozametali a začali sme stavať klietky asi pre 2550 holubov  pod vedením p. Sahulčíka a p. Bocka.

        Po voľnej nedeli sa pokračovalo v pondelok stavaní klietok a celkovej úpravy výstavných priestorov.

V utorok sa pridelili úseky klietok so zoznamom vystavovateľov garantom, ktorý bol zodpovedný za daný úsek  s celkovou starostlivosťou v ten deň prinesených vystavovaných holubov a s celkovou starostlivosťou počas celej výstavy.

Stredu prebieha posudzovanie holubov, kde posudzovateľovi pridelia študenta alebo študentku, ktorá vypisuje oceňovací lístok podľa jeho pokynov.

Štvrtok prebieha tlač katalógu a bezplatná návšteva škôl na výstavu.

Piatok sa zahajuje výstava , ktorej otvorenie sa uskutočnilo skôr aby sa predišlo počiatočnému návalu a nervozite pri pokladni.

       V nedeľu po ukončení výstavy a vydaní holubov chovateľom sa holubársky pavilón , ( klietky) rozoberá a pripravuje do paliet, aby v pondelok objednaný kamión mohol od rána odvážať materiál s výstavy.

Ostatné výstavné pavilóny sa vypratávajú v pondelok.

Na adresu výstavného výboru musím vysloviť pochvalu, že prvýkrát zabezpečili pre garantov obed, ktorý bol výborný. Taktiež na garantov neboli žiadne sťažnosti, počínali si dobre nestratil sa ani jeden vystavovaný holub.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Nitra 2008